Трој Меклавхорн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Troy McLawhorn

Трој Меклавхорн

Dark Horse Tour 2009 Seether Guitarist 1.jpg
Основни податоци
Родено имеВилијам Трој Меклавхорн
Роден(а)Фајетвил, Северна Каролина
Жанр(ови)Рок, Хеви метал
Занимање/њаМузичар, Текстописец
Инструмент(и)Гитара
Прод. куќа/ќиWarner Bros.
Сродни групиSeether
Dark New Day
doubleDrive
Still Rain
Evanescence

Трој Меклавхорн е американски музичар и моментално е водечки гитарист на групата Seether. Тој е формер на бендовите Dark New Day, doubleDrive и Still Rain.

Discography[уреди | уреди извор]

Still Rain[уреди | уреди извор]

  • Still Rain
  • Bitter Black Water

Sevendust[уреди | уреди извор]

doubleDrive[уреди | уреди извор]

Dark New Day[уреди | уреди извор]

Seether[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]