Видински Санџак

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Видински санџак)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Видинскиот санџак припаѓал на Румелискиот вилает.

Кази во Видинскиот санџак[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]