Аеродром Бад Гандерсхајм

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Бад Гандерсхајм
Flugplatz Bad Gandersheim
Tower des Flugplatzes Bad Gandersheim.jpg
IATA: немаICAO: EDVA
Преглед
Тип јавен
Стопанисувач Flugplatz Bad Gandersheim e.V.
Опслужува Бад Гандерсхајм, Германија
Надм. вис. {{{elevation-f}}} ft / 241 m
Координати 51°51′15″N 010°01′40″E / 51.85417° СГШ; 10.02778° ИГД / 51.85417; 10.02778Координати: 51°51′15″N 010°01′40″E / 51.85417° СГШ; 10.02778° ИГД / 51.85417; 10.02778
Мреж. место flugplatz-bad-gandersheim.de
Карта
EDVA is located in Германија
EDVA
Местоположба на Аеродромот Зилт
Писти
Насоченост Должина Површина
ft m
17/35 2.379 725 трева

Аеродром Бад Гандерсхајм (германски: Flugplatz Bad Gandersheim) — аеродром во близина на градот Бад Гандерсхајм, во јужниот дел на сојузната покраина Долна Саксонија, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]