Јоан Мику

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јоан Мику
Лични податоци
Роден на 24 јули 1973(1973-07-24)(50 г.)
Роден во Кан, Франција
Држава  Франција
Висина &100000000000001850000001,85 м
Играчки податоци
Позиција среден ред
Повлекување 2008 (35 години)
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992-1996 Кан 127 (17)
1996-2000 Бордо Бордо 127 (27)
2000-2002 Парма Парма 47 (9)
2002-2006 Вердер Бремен Вердер Бремен 123 (31)
2006-2008 Бордо Бордо 61 (10)
Репрезентација
1999-2004 Франција Франција 17 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 15 февруари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 15 февруари 2012

Јоан Мику (роден на 24 јули 1973 во Кан) — француски поранешен фудбалер од средниот ред.

Титули[уреди | уреди извор]

Франција Бордо[уреди | уреди извор]

Италија Парма[уреди | уреди извор]

Германија Вердер Бремен[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]