Фудбалски куп на Македонија 1994-1995

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куп на Македонија 1994–1995
Датум на одржувањеод 21 септември 1994
до 25 мај 1995
Финални резултати
Шампион Gold medal blank.svgВардар Вардар
(2. титула)
Второ место Silver medal blank.svgСилекс Силекс

Фудбалски куп на Македонија 1994–1995 - 3. издание на Македонскиот Куп.

Во ова издание првак бил Вардар.

Прва рунда[уреди | уреди извор]

Осминафинале[уреди | уреди извор]

Четвртфинале[уреди | уреди извор]

Полуфинале[уреди | уреди извор]

Финале[уреди | уреди извор]

25 мај 1995
19:30 СЕЛВ
Вардар 2–1 Силекс Градски стадион, Скопје
Гледачи: 20,000
Судија: Крсте Даниловски (Скопје)
Петрески гол 53'74' [1] Захариевски гол 44'

Екипа победник[уреди | уреди извор]

Rosso e Nero (Strisce).png Вардар
2. титула

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Македонската Лига во минатото - стр. 23“. fudbalforum.com. Архивирано од изворникот на 2020-03-30. Посетено на 28 мај 2018.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]