Колорадо Спрингс: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 47 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: zh-min-nan:Colorado Springs; козметичке промене
с (Колорадо Спрингс, Колорадо преместена како Колорадо Спрингс преку пренасочување)
с (Бот Додава: zh-min-nan:Colorado Springs; козметичке промене)
[[ImageПодатотека:Downtown Colorado Springs by David Shankbone.jpg|thumb|220px|Колорадо Спрингс]]
 
'''Колорадо Спрингс''' ({{lang-en|Colorado Springs}}) е град вo [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Колорадо]]. Овој град според статистиките во [[2006]] година, има 372 437 жители, што го прави најголем град во Колорадо после [[Денвер, Колорадо|Денвер]], и 47-ти град по број на жители во [[САД]].
[[vo:Colorado Springs]]
[[zh:科罗拉多斯普林斯]]
[[zh-min-nan:Colorado Springs]]

Прегледник