Прејди на содржината

Пулово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| име=Пулево
| општина=
| периферија=[[ОколијаДрама Сер(округ)|Драма]]
| популација=
| поштенски број=
}}
 
'''Пулево''' е поранешно село во [[Егејска МакедонијаДрамско]], [[РепубликаЕгејска ГрцијаМакедонија]], [[ОколијаРепублика СерГрција]].
 
== Географиja и местоположба ==