Разлика помеѓу преработките на „Кучичино“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 624 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Hristijan Kicho
с (Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Hristijan Kicho)
Ознака: Отповикување
|546
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0881 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.кучичино
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 360 гласачи.
 
==Наводи==

Прегледник