Разлика помеѓу преработките на „Мајка“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 303 бајти ,  пред 2 години
===Мајката како тема во музиката===
* „Мајчина љубов“ (''Motherly Love'') - песна на американската [[Рок-музика|рок-група]] „[[Мадерс оф инвеншн]]“ (''The Mothers Of Invention'') од 1966 година.<ref>[https://www.discogs.com/The-Mothers-Of-Invention-Freak-Out/master/36466, Discogs, The Mothers Of Invention ‎– Freak Out! (пристапено на 11.7.2019)]</ref>
* „Да ми пукниш, стара мајко“ - македонска народна песна.<ref>Ѓорѓи Доневски, ''Сокол ми лета високо''. Скопје: Културно-уметничкото друштво „Гоце Делчев“, 1978, стр. 176.</ref>
 
== Поврзано ==

Прегледник