Татко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Татко со син

Татко е дефиниран како машки родител на секој тип на потомството.[1]

Билбиографија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „WordNet“. конс. 2007-12-14. [мртва врска]