Разлика помеѓу преработките на „Жито“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 95 бајти ,  пред 4 години
File:Пченка МК 01.jpg|Кочани (клавчиња) пченка на страк во фаза на зреење
File:Пченка МК 02.jpg|Нива со пченка близу селото [[Добрејци]], [[Струмичко]]
File:'Рж (Македонија) 0901.jpg|КласПоле исо зрна оддив 'рж на планината [[Бистра]], самоникнат од некогашни посеви
File:'Рж (Македонија) 06.jpg|Поле со див 'рж на планината [[Бистра]], самоникнат од некогашни посеви
File:'Рж (Македонија) 11.jpg|Поле со див 'рж на планината [[Бистра]], самоникнат од некогашни посеви

Прегледник