Разговор:Жито

  Од Википедија — слободната енциклопедија

  brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

  Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 03:33, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

  Житни продукти[уреди извор]

  Житни продукти: -Леб -Брашно -Мусли -Храна со зрна -Пуканти и други.

  BreadWhite.jpg 89.205.22.160 (разговор) 13:10, 15 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]