Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 46 бајти ,  пред 12 години
с
Отстрането уредувањето на 77.29.0.131, вратено на последната верзија на Crnorizec
с (Отстрането уредувањето на 77.29.0.131, вратено на последната верзија на Crnorizec)
*F. Papazoglou, ''Les villes de Macédoine romaine'', BCH Suppl. 16, 1988, 135-139. {{fr}}
*Ph. Petsas, ''Pella. Alexander the Great's Capital'', Thessaloniki, 1977. {{en}}
 
Tomislav.???-Translated to Macedonian lanuage!
{{одбрана}}
 
13.850

уредувања

Прегледник