Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Иран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
**[[Ахмад Џанати]]
*[[Совет за целесообразност на Иран|Совет за целесообразност]]
**[[Акбар Хешеми РагсанџаниРафсанџани]]
*[[Правен систем на Иран]]
**[[Махмуд Шахруди]]

Прегледник