Тахмасб Мизахери

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тахмасб Мизахери

Тахмасб Мизахери е роден 1953 и е Ирански политичар и економист. Од 2007 е гувернер на Централната банка на Иран.


Мизахери има студирано на Техеранскиот Универзитет и докторирал како градежен инженер.

Биди исто така[уреди | уреди извор]