Разлика помеѓу преработките на „Цунами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 28 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Брише: rw:Umutingito udasanzwe
с (r2.6.5) (Бот Додава: rw:Umutingito udasanzwe)
с (r2.7.1) (Бот Брише: rw:Umutingito udasanzwe)
[[jv:Tsunami]]
[[kn:ಸುನಾಮಿ]]
[[rw:Umutingito udasanzwe]]
[[sw:Tsunami]]
[[ht:Radmare]]
[[ku:Tsunamî]]
[[mrj:Цунами]]
[[la:Megacyma]]
[[lv:Cunami]]
[[nn:Flodbølgje]]
[[oc:Tsunami]]
[[mrj:Цунами]]
[[om:Tsunamis]]
[[pnb:سونامی]]
4.506

уредувања

Прегледник