Сефер Баба џамија – Виница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сефер Баба џамија
Vinica X1.JPG
Основни податоци
МестоВиница, Македонија
Припадностислам
ЕпархијаОпштина Виница
Духовно-организациски статусактивна
ВодствоШтипско муфтиство
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Сефер Баба џамија е муслимански храм кој се наоѓа во Виница, Македонија. Џамијата се наоѓа во составот на Штипското муфтиство.