Џамија (Старо Балдовци)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија во Старо Балдовци
Mosque (Staro Baldovci) (1).jpg
Основни податоци
МестоСтаро Балдовци, Општина Босилово
Припадностислам
ЕпархијаСтрумица
Осветенво изградба
Духовно-организациски статусактивна
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија
Особености
Материјалитула

Џамија во Старо Балдовцимуслимански објект кој се наоѓа во селото Старо Балдовци, Општина Босилово.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]