Податотека:Gold medal europe.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 300 × 300 пиксели, големина: 53 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

A gold medal with europe inside

Датум (UTC)
Извор based on Gold medal.svg by B1mbo
Автор maix¿?
Други верзии

Gold medal.svg, Silver medal europe.svg, Bronze medal europe.svg

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:32, 20 февруари 2007Минијатура на верзијата од 17:32, 20 февруари 2007300 × 300 (53 КБ)Maix{{Information |Description=A gold medal with europe inside |Source=based on Image:gold_medal.svg by B1mbo |Date=~~~~~ |Author=~~~ |other_versions=Image:gold_medal.svg, Image:Silver_medal_europe.svg, [[:Image:Bronze_medal_e
15:26, 20 февруари 2007Минијатура на верзијата од 15:26, 20 февруари 2007300 × 300 (53 КБ)Maix{{Information |Description=A gold medal with europe inside |Source=based on Image:Gold_medal.svg by User:B1mbo |Date=~~~~~ |Author=~~~ |other_versions=Image:Gold_medal.svg, Image:Silver_medal_europe.svg, [[:Image:Bronze_medal_europe

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.