Ребека Хазе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ребеха Хазе.

Ребека Хазе (германски: Rebekka Haase, Чопау, 2 јануари 1993) е германска атлетичарка во спринт.[1]

Поважни резултати[уреди | уреди извор]

Год. Конкуренција Град Пласман Дисциплина Резултатот Детали
Репрезентативец на Германија
2010 година. Младински олимписки игри Сингапур 8. 100 м 12.08 [1]
2011 година. Европско првенство У-20 Талин, Естонија 8. 100 м 11.46 [2]
2013 Европско првенство U-23 Тампере, Финска 14 100 м 11.98 [3]
2014. Европско првенство Цирих, Швајцарија 18. 100 м 11.52 [4]
- 4 ч. 100 м [5]
2015 Европско првенство во сала Прага, Чехија 11. 60 м 7.25 [6]
Светско првенство во трки Насау Бахами 4 х 200 м 1: 33.61 [7] Архивирано на 5 мај 2019 г.
Европско првенство U-23 Талин, Естонија 100 м 11.47 [8]
200 м 23.16 [9]
4 x 100 m 43.47 [10]
Светско првенство Пекинг, Кина 23. 100 м 11.29 [11] Архивирано на 5 мај 2019 г.
5. 4 ч. 100 м 42.64 [12] Архивирано на 5 мај 2019 г.
2016 година. Европско првенство Амстердам Холандија 12. 100 м 11.46 [13]
4 ч. 100 м 42.48 [14]
Олимписки игри Рио де Жанеиро, Бразил 32. 100 м 11.47 [15]
4. 4 м 100 м 42.10 [16]

Лични рекорди[уреди | уреди извор]

6 септември 2016 година

Дисциплина Време Град Датум Забелешка
отворено
100 м 11.21 Вецлар 13 јуни 2015 година
200 м 22.95 Нирнберг 26 јули 2015 година
во сала
60 м 7,16 Лајпциг 13, февруари 2016 година.
200 м 23,19 Лајпциг 28 февруари 2016 година

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]