Податотека:Flag map of Croatia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 613 × 599 пиксели, големина: 284 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Hrvatski: Karta Hrvatske sa zastavom.
English: Flag map of Croatia.
Датум
Извор сопствено дело
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Flag of Croatia.svg Flag of Croatia.svg.
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Croatia location map.svg Croatia location map.svg.
Автор Conquistador
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Conquistador
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:33, 13 мај 2015Минијатура на верзијата од 00:33, 13 мај 2015613 × 599 (284 КБ)Stasyan117Reduce
21:01, 20 јануари 2015Минијатура на верзијата од 21:01, 20 јануари 2015614 × 600 (419 КБ)Stasyan117Corrected
18:24, 12 декември 2013Минијатура на верзијата од 18:24, 12 декември 2013614 × 600 (419 КБ)Conquistadordifferent map
00:58, 5 декември 2012Минијатура на верзијата од 00:58, 5 декември 2012608 × 600 (434 КБ)Conquistadorred sq fix
16:03, 3 декември 2012Минијатура на верзијата од 16:03, 3 декември 2012608 × 600 (480 КБ)Conquistadorcorrect map boundaries, flag update
18:21, 6 февруари 2012Минијатура на верзијата од 18:21, 6 февруари 2012794 × 787 (111 КБ)Дмитрий-5-АверинОбводка
02:15, 11 декември 2010Минијатура на верзијата од 02:15, 11 декември 2010794 × 787 (111 КБ)Fry1989reduce
02:05, 7 декември 2006Минијатура на верзијата од 02:05, 7 декември 2006800 × 793 (121 КБ)PaD2nd ry to fix empty holes
01:45, 7 декември 2006Минијатура на верзијата од 01:45, 7 декември 2006800 × 793 (94 КБ)PaDfix flag position
01:23, 7 декември 2006Минијатура на верзијата од 01:23, 7 декември 2006800 × 793 (93 КБ)PaDtry to fix empty dots
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци