Категорија:Статии со текст на корејски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Превчитај го меѓускладот

Оваа категорија содржи статии со текст на корејски .

Ваквите категории имаат за цел да овозможат рачно и автоматско проверување на текстот напишан на други јазици.

Категоријава треба да се става само со шаблонското семејство

  1. пренасочување Предлошка:Пвп, а никогаш сама по себе.

На пример {{јаз|ko|тука текст на корејски јазик}}

Напомена[уреди извор]

Категоријава посредно ја повикуваат шаблоните:

Страници во категоријата „Статии со текст на корејски“

Прикажани се 7 од вкупно 7 страници во категоријата.