Предлошка:ISO 639 name ko

Од Википедија — слободната енциклопедија

корејски

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Ова особено се користи за ставање на статии во категоријата Категорија:Статии со текст на корејски користејќи го кодот „ko“. Се користи во предлошката {{Ko}}-(корејски) а можеби и во {{Ko}}.

Поврзано