Аквибонг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аквибонг
Географија
МестоЈужна Кореја

Аквибонг е планина во округот на Гоесан, Чунгчеонгбук-до во Јужна Кореја. Има надморска височина од 940 метри.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Yu 2007, p.371.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • Yu Jeong-yeol (2007). 한국의 산 여행 (Travel Guide to Korean Mountains). Seoul: 관동 상억연구회 (Kwandong). ISBN 978-89-958055-1-0.