Категорија:Откритија на Вилијам Хершел

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е список на астрономски тела откриени од британскиот астроном Вилијам Хершел.

Страници во категоријата „Откритија на Вилијам Хершел“

Оваа категорија содржи само една страница.

N