Ванчо Апостолски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ванчо Апостолски бил македонски политилчар, општественик и претседател на претседателството на СР Македонија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]


Предлошка:Водачи на СР Македонија