Разлика помеѓу преработките на „Завхан (покраина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот менува: Image -> Податотека)
 
== Административна поделба ==
[[ImageПодатотека:Mongolia Zavkhan sum map mk.png|thumb|right|250px|Области во Завхан]]
 
{| class="wikitable"
941.847

уредувања

Прегледник