Дорволџин, Завхан

Координати: 47°38′55″N 95°00′01″E / 47.64861° СГШ; 95.00028° ИГД / 47.64861; 95.00028
Од Википедија — слободната енциклопедија

Дорволџин (монголски: Дөрвөлжин) е област во Монголија во покраината Завхан.

47°38′55″N 95°00′01″E / 47.64861° СГШ; 95.00028° ИГД / 47.64861; 95.00028