Цаганчулут, Завхан

Координати: 47°06′42″N 96°40′20″E / 47.11167° СГШ; 96.67222° ИГД / 47.11167; 96.67222
Од Википедија — слободната енциклопедија

Цаганчулут (монголски: Цагаанчулуут) е област во Монголија во покраината Завхан.


47°06′42″N 96°40′20″E / 47.11167° СГШ; 96.67222° ИГД / 47.11167; 96.67222