Бајантес, Завхан

Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајантес (монголски: Баянтэс) е област во Монголија во покраината Завхан. Во 2005 година, неговото население било 3,024.[1]

Координати: 49°42′05″N 96°21′39″E / 49.70139° СГШ; 96.36083° ИГД / 49.70139; 96.36083

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Zavkhan Aimag: Сумдын Танилцуулга Архивирано на 1 ноември 2008 г. (Introduction to the Sums)