Прејди на содржината

Асгат, Завхан

Координати: 49°24′26″N 96°36′32″E / 49.40722° СГШ; 96.60889° ИГД / 49.40722; 96.60889
Од Википедија — слободната енциклопедија

Асгат (монголски: Асгат) е област во Монголија во покраината Завхан.


49°24′26″N 96°36′32″E / 49.40722° СГШ; 96.60889° ИГД / 49.40722; 96.60889