Их-Ул, Завхан

Координати: 48°43′02″N 98°47′52″E / 48.71722° СГШ; 98.79778° ИГД / 48.71722; 98.79778
Од Википедија — слободната енциклопедија

Их-Ул (монголски: Их-Уул) е област во Монголија во покраината Завхан.

48°43′02″N 98°47′52″E / 48.71722° СГШ; 98.79778° ИГД / 48.71722; 98.79778