Прејди на содржината

Ерденехаирхан, Завхан

Координати: 48°07′27″N 95°43′03″E / 48.12417° СГШ; 95.71750° ИГД / 48.12417; 95.71750
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ерденехаирхан (монголски: Эрдэнэхайрхан) е област во Монголија во покраината Завхан.

48°07′27″N 95°43′03″E / 48.12417° СГШ; 95.71750° ИГД / 48.12417; 95.71750