Прејди на содржината

Цаганхаирхан, Завхан

Координати: 47°29′48″N 96°48′07″E / 47.49667° СГШ; 96.80194° ИГД / 47.49667; 96.80194
Од Википедија — слободната енциклопедија

Цаганхаирхан (монголски: Цагаанхайрхан) е област во Монголија во покраината Завхан.


47°29′48″N 96°48′07″E / 47.49667° СГШ; 96.80194° ИГД / 47.49667; 96.80194