Завханмандал, Завхан

Координати: 48°19′31″N 95°06′22″E / 48.32528° СГШ; 95.10611° ИГД / 48.32528; 95.10611
Од Википедија — слободната енциклопедија

Завханмандал (монголски: Завханмандал) е област во Монголија во покраината Завхан.

48°19′31″N 95°06′22″E / 48.32528° СГШ; 95.10611° ИГД / 48.32528; 95.10611