Номрог, Завхан

Координати: 48°52′24″N 96°57′41″E / 48.87333° СГШ; 96.96139° ИГД / 48.87333; 96.96139
Од Википедија — слободната енциклопедија

Номрог (монголски: Нөмрөг) е област во Монголија во покраината Завхан.

48°52′24″N 96°57′41″E / 48.87333° СГШ; 96.96139° ИГД / 48.87333; 96.96139