Прејди на содржината

Отгон, Завхан

Координати: 47°12′38″N 97°36′28″E / 47.21056° СГШ; 97.60778° ИГД / 47.21056; 97.60778
Од Википедија — слободната енциклопедија

Отгон (монголски: Отгон) е област во Монголија во покраината Завхан.

47°12′38″N 97°36′28″E / 47.21056° СГШ; 97.60778° ИГД / 47.21056; 97.60778