Сонгино, Завхан

Координати: 49°01′17″N 95°55′45″E / 49.02139° СГШ; 95.92917° ИГД / 49.02139; 95.92917
Од Википедија — слободната енциклопедија

Сонгино (монголски: Сонгино) е област во Монголија во покраината Завхан.


49°01′17″N 95°55′45″E / 49.02139° СГШ; 95.92917° ИГД / 49.02139; 95.92917