Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎Надворешни врски: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
|}
 
== Општествени институцииустанови ==
;Цркви
*[[Црква „Св. Никола“ - Долно Косоврасти|Црква „Свети Никола"]] - црква од [[XIX век]], возобновена во [[1985]] година.

Прегледник