Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Надворешни врски: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB
с (→‎Поврзано: Несоодветна употреба на портал, removed: {{Портал|Република Македонија}} using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
* [https://maps.google.com/maps?q=%D0%94%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%BE+%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&hl=en&ie=UTF8&ll=41.538217,20.584345&spn=0.008721,0.021136&sll=41.545236,20.575762&sspn=0.00872,0.021136&t=h&hnear=Dolno+Kosovrasti,+Macedonia+(FYROM)&z=16 Сателитска снимка на Долно Косоврасти] на Google Maps.
 
{{МакМакедонија-гео-никулец}}
{{Населени места во Општина Дебар}}
 

Прегледник