Разлика помеѓу преработките на „Западни Словени“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија народ
|group = Западни Словени</br><small>Słowianie zachodni ([[Полски|пл.]])<br>Západní Slovania ([[Словачки јазик|ск.]])<br>Západní Slované ([[Чешки|чешче.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Западните Словени (светлозелено) на картата на Европа.
3.431

уредување

Прегледник