Западнословенски јазици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јазично стебло на словенските јазици.

Западнословенските јазици се подгрупа на словенските јазици. Западнословенски јазици се: