Разлика помеѓу преработките на „Јулијански календар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [[Грегоријански календар]]
{{Време}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Календари]]
[[Категорија:Јулијански календар]]

Прегледник