Прејди на содржината

Кралство Македонија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{спојување|Античка Македонија}}
{{Infobox Former Country
|native_name =
|native_name = ''Μακεδονία''<br>Makedonía<br>''Македонија''
|conventional_long_name = <small>(Кралство Македонија)</small>
|common_name = Македон