Фиер (област): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 118 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
* [[Ѓирокастро (област)|Ѓирокастро]]: југоисток;
* [[Валона (област)|Валона]]: југ.
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.qarkufier.gov.al/ Регионален совет на Фиер]
 
{{Области во Албанија}}

Прегледник