Секунда: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: gu:સેકન્ડ)
с (Бот: козметички промени)
[[Категорија:Време]]
[[Категорија:Временски единици]]
 
[[krc:Секунд]]
 
[[als:Sekunde]]
[[ka:წამი]]
[[ko:초 (시간)]]
[[krc:Секунд]]
[[ksh:Sekůndt]]
[[la:Secundum]]
941.847

уредувања

Прегледник