Прејди на содржината

Рудолфсхајм-Финфхаус

Од Википедија — слободната енциклопедија
Рудолфсхајм-Финфхаус
Rudolfsheim-Fünfhaus
Податоци
Површина: 3,92 км2
Население: 70 490 (2001)
Густина: 17 912 ж/км²
Градоначалник: Валтер Браун (АСДП)
Мрежно место: www.wien.gv.at/rudolfsheim-fuenfhaus

Рудолфсхајм-Финфхаус (на германски: Rudolfsheim-Fünfhaus) е петнаесеттиот округ на градот Виена.

Поврзано[уреди | уреди извор]