Путујемо (музички албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Путујемо“
Студиски албум од Леб и Сол
Издаден12 мај 1989
Снимен1989
ЖанрЏез, рок
Траење38:53
Издавачка куќаЈуготон
ПродуцентВлатко Стефановски
Бодан Арсовски
Леб и Сол — Хронологија
Као какао
(1987)
Путујемо
(1989)

Путујемо („Патуваме“) е името на десеттиот студиски албум на македонската џез/рок група Леб и сол. Албумот бил издаден во 1989 година, преку издавачката куќа Југотон.

Список на песни[уреди | уреди извор]

Бр. Наслов Траење
1. „Исток – Запад (Телепатски)“   4:12
2. „Има Једно Нешто“   4:29
3. „Чукни во Дрво“   3:47
4. „Романса“   4:03
5. „Трач“   3:58
6. „Путујемо“   4:43
7. „Отров и Мед“   4:34
8. „Суморно пролеќе“   4:11
9. „Сиво је“   4:56
Вк. траење:
38:53

Постава[уреди | уреди извор]

Гости[уреди | уреди извор]