Live in New York (музички албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Live in New York
Омотот на албумот
Албум во живо на Леб и сол
Издаден 1990
Снимен 1990 во Њујорк, САД
Жанр Етно
Рок
Џез-рок
Времетраење 42:14
Издавач Трето Уво
Албуми на Леб и сол
Претходен албум
Путујемо
(1989)
Следен албум
Леб и сол Anthology
(1995)

Live in New York е името на вториот албум во живо на македонската џез/рок група Леб и сол. Албумот бил издаден во 1990 година, преку издавачката куќа Трето Уво.

Список на песни[уреди | уреди извор]

  1. The Big City (3:11)
  2. Си заљубив едно моме (5:54)
  3. Јовано, Јованке (7:11)
  4. Учи ме мајко, карај ме (5:27)
  5. Благослов (2:14)
  6. Бистра вода (7:28)
  7. Rainy Night In N.Y.C. (0:24)
  8. Абер дојде, Донке (6:50)
  9. Going Back To Skopje (3:32)

Целосно времетраење: 42:14

Постава[уреди | уреди извор]