Учи ме мајко, карај ме

Од Википедија — слободната енциклопедија

Учи ме мајко, карај мемакедонска народна песна. Песната е преработена од македонската етно група Леб и сол, на нивниот втор албум во живо насловен „Live in New York“.

Текст[уреди | уреди извор]

Учи ме мајко карај ме — целосниот текст на песната.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешна врска[уреди | уреди извор]